Дома | За CD-Radio | Маркетинг | Програма | Контакт | Пријатели

Usher објави нов сингл

Usher го објави новиот сингл Clueless кој ќе се најде на неговиот нов албум UR. Пејачот оваа година требаше да го објави осмиот с Read more...

AC/DC ја претставија песната Rock or bust

Легендарната рок група AC/DC ја претстави насловната песна од новиот албум Rock or bust. Новиот албум ќе излезе на 2 – ри декемвр Read more...

Avicii и Wyclef Jean имаат заеднички сингл

Avicii и Wyclef Jean ги здружиле силите и ја објавиле песната Divine sorrow со хуманитарен карактер. Станува збор за акцијата која го н Read more...

Pink Floyd објавија видео за Louder than words

По 20 години британската рок група Pink Floyd објави видео за песната Louder than words која е посветена на основачот Richard Wright Read more...

Taylor Swift објави видео за синглот Blank space

Taylor Swift објавила видео спот за синглот Blank space од нејзиниот неодамна објавен албум 1989. Во спотот глуми девојка од соништат Read more...

Kings of Leon наскоро со нов албум

Групата Kings of Leon последните неколку месеци ги помина на турнеја која ненадејно ја прекинаа поради сообраќајна несреќа н Read more...

One Direction објавија нов сингл

Откако го срушија VEVO рекордот со песната Steal my girl, One Direction го објавија синглот Night changes кој ќе се најде Read more...

Bob Dylan се разведува

Американскиот музичар Bob Dylan откако тајно се венчаше со Darlin Springs во 2012 година, по две години заеднички живот покренал брак Read more...

City Info

Салата Бели Мугри синоќа беше местото каде ученици од Гимназијата Кочо Рацин заедно со актери од велешкиот театар ...

more

Sport News

Италијанскиот фудбалски клуб Милан се откажал од планот да се отсели од стадионот Сан Сиро на новата локација ...

more
  • Facebok Пријатели

Интересно

На аукција во Њујорк, познатиот клавир од филмот Казабланка е продаден за 3,41 милион долари во брзо наддавање. ...

more

Еден од најголемите гитаристи на сите времиња, Пако Де Лусија починал во 66 – та година од животот во Мексико. ...

more

Внатрешноста на фрижидерот е средина кој крие разни опасности по здравјето. За да може безгрижно да се ужива во омиленат...

more

Резултати во живо