Дома | За CD-Radio | Маркетинг | Програма | Контакт | Пријатели

Нов сингл има Mariah Carey

Mariah Carey го претставила новиот сингл од најновиот албум Me, I am Mariah, The Elusive Chanteuse. Синглот You don't know what to do се наоѓа Read more...

Madonna најавува нов сингл

Madonna на своите друштвени мрежи поделила видео и слики со кои најавува нов сингл. Се претпоставува дека следниот сингл Read more...

The Who со концерти ќе одбележат 50 години постоење

Британската рок група The Who ќе одбележи 50 години од постоењето со низа концерти, кои воедно ќе претставуваат Read more...

David Guetta има нов летен сингл On the sun

Продуцентот и деџеј David Guetta го претставил својот летен сингл On the sun, а во продукцијата му помогнал Avicii Read more...

Светски натпревар на диџеи на Ибица

На Ибица оваа година по трет пат се одржува светското натпреварување на диџеи, а во најдобиот ќе бидат вложени 100 000 евра Read more...

Pet Shop Boys ќе го отворат Егзит

Pet Shop Boys ќе го отворат 15 – от Егзит фестивал кој ќе се одржува од 10 – ти до 13 – ти јули во Нови Сад Read more...

Lenny Kravitz наскоро со нов албум

Новиот албум на Lenny Kravitz ќе се вика Strut а ќе излезе на 23 – ри септември. Првиот сингл од албумот го носи името The Chamber, а нови Read more...

Robyn Thicke со видео за синглот Get her back

Robyn Thicke го претставил видеото за новиот сингл Get her back, со кое се обидува да ја врати сопругата Пола Патон Read more...

City Info

Општина Велес и велешани му оддадоа достојна почит на познатиот македонски градител, Андреја Дамјанов. Повеќе делегации ...

more

Sport News

Италијанскиот фудбалски клуб Милан се откажал од планот да се отсели од стадионот Сан Сиро на новата локација ...

more
  • Facebok Пријатели

Интересно

Еден од најголемите гитаристи на сите времиња, Пако Де Лусија починал во 66 – та година од животот во Мексико. ...

more

Внатрешноста на фрижидерот е средина кој крие разни опасности по здравјето. За да може безгрижно да се ужива во омиленат...

more

Слатките, ароматични и сочни праски се награда за непцата но исто така е одлични сојузници во борба за подобро здравје ...

more

Резултати во живо